Trynidad i salsa party

Trynidad to miasteczko-wizytówka, znane wśród turystów przyjeżdżających na Kubę. Świeżo odmalowana starówka z barami oferującymi muzykę na żywo, restauracjami o europejskim standardzie (oraz cenach), wspaniałymi kolonialnych domami, w których można wynająć pokoje (casa particulares), sklepami pękającymi w szafach od pamiątek…

Podczas kilkudniowego pobytu w miasteczku warto rozejrzeć się i po innych częściach miasteczka, a nawet wyjść poza jego granice. Okolice sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi, można wybrać się na wycieczkę w góry (o własnych nogach lub na grzbiecie konia) , popływać w morzu karaibskim lub poleniuchować na jednej z 2 okolicznych plaży… lub tak jak my pożyczyć rowery i zjechać okolicę w wzdłuż i w szerz :)

Poza odnowioną częścią Trynidadu toczy się spokojne, kubańskie życie. Praca, zakupy, rozrywka…W weekend na rogatkach miasta odbywał się festiwal salsy, nie była to impreza ‘pod turystów’, w zasadzie to byliśmy jednymi z niewielu jeśli nie jedynymi gośćmi z zagranicy. Niestety to czego byliśmy świadkiem nie można było nazwać festiwalem salsy, a raczej dniem rumu! Niedosyt gorącego tańca, zaspokajaliśmy orzeźwiającym mojito/kuba libre/pinakoladą. Wszystko w nieprzyzwoicie niskich cenach! :)

2

1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
najnowsze najstarsze most voted
Marek

Drogi autorze – MOJITO a nie mohito. Piszmy poprawnie a nie tak jak się wymawia.